top of page

KLASY

1S

1S

2S

2S

3S

3S

1TRS

1TRS

2TRS

2TRS

3TS

3TS

4TS

4TS

4TS

4TS

ABOUT US
Our work
CONTACT

WYDARZENIA

maj 2016 uczniowie klas samochodowych zdobyli VII miejsce w wojewódzkim konkursie z bezpieczeństwa ruchu drogowego

22.10.2016 Szkolne Koło Motoryzacyjne przeprowadziło akcję  sprawdzania stanu technicznego pojazdów samochodowych zorganizowaną przez Dyrekcję Szkoły.

SERVICES

KIERUNEK

MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Absolwent szkoły w zawodzie technik pojazdów samochodowych jest przygotowany do organizowania i wykonywania procesów obsługi i naprawy pojazdów samochodowych, dokonywania oceny stanu technicznego i ustalania przyczyn niesprawności. Potrafi prowadzić dokumentację związaną z obsługą i naprawą samochodów, prowadzić usługi motoryzacyjne. Absolwent może zajmować się sprzedażą samochodów oraz artykułów motoryzacyjnych, również może prowadzić postępowania związane z ubezpieczeniami oraz obrotem pojazdami samochodowymi. Po ukończeniu technikum i zdaniu matury można ubiegać się o przyjęcie na studia techniczne, a szczególnie na kierunku mechanicznym.

Absolwent szkoły zawodowej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych jest przygotowany do samodzielnej naprawy pojazdów. Posiada niezbędną wiedzę z zakresu budowy, diagnostyki i naprawy pojazdów. Może pracować w jednym z licznych serwisów lub otworzyć swój warsztat naprawczy.   Po ukończeniu klasy zawodowej można dalej kontynuować naukę w szkole wieczorowej.

WSZYSTKIE KLASY SAMOCHODOWE MAJĄ  ZAPEWNIONE:

praktyki zawodowe na terenie Warsztatów Szkolnych

darmowy kurs prawa jazdy kat. B

  • YouTube - White Circle
  • Facebook - White Circle

KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IM. EMILII PLATER

ul.Francuska 6, 59-900 Zgorzelec

e-mail: zgemilka@poczta.onet.pl

www.zspemilka.pl

Tel.: 757 752 393

Warsztaty Szkolne

          ul.Armii Krajowej 10A, 59-900 Zgorzelec

Tel.: 75 7752393 wew. 250

28 maj 2016 - uczniowie: Bartosz Rajczakowski, Hubert Matla, Wojciech Jezierski zajęli VII miejsce w Wojewódzkim Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

22 październik 2016 - Szkolne Koło Motoryzacyjne przeprowadziło akcję  sprawdzania stanu technicznego pojazdów samochodowych zorganizowaną przez Dyrekcję Szkoły.

WYDARZENIA

07 listopad 2016 - 02 grudzień 2016- klasa III TS uczestniczyła w projekcie: "Praktyki zagraniczne z Erasmus".

Uczniowie technikum pojazdów samochodowych, którzy przebywali w Portugalii w Evorze, nabywali nowych umiejętności w serwisach samochodowych. Przyszli technicy oprócz pracy i nauki mieli zapewniony bezpłatny, czterotygodniowy pobyt a także wiele godnych pozazdroszczenia atrakcji.

07 luty 2016 - W klasach II i III o profilu samochodowym został przeprowadzony konkurs z wiedzy motoryzacyjnej. Największą liczbę punktów uzyskał uczeń z klasy II TRS - Jeremi Gruca.

bottom of page