KLASY

1S

1S

2S

2S

3S

3S

1TRS

1TRS

2TRS

2TRS

3TS

3TS

4TS

4TS

4TS

4TS

 
 
 

WYDARZENIA

maj 2016 uczniowie klas samochodowych zdobyli VII miejsce w wojewódzkim konkursie z bezpieczeństwa ruchu drogowego

22.10.2016 Szkolne Koło Motoryzacyjne przeprowadziło akcję  sprawdzania stanu technicznego pojazdów samochodowych zorganizowaną przez Dyrekcję Szkoły.

 

KIERUNEK

MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Absolwent szkoły w zawodzie technik pojazdów samochodowych jest przygotowany do organizowania i wykonywania procesów obsługi i naprawy pojazdów samochodowych, dokonywania oceny stanu technicznego i ustalania przyczyn niesprawności. Potrafi prowadzić dokumentację związaną z obsługą i naprawą samochodów, prowadzić usługi motoryzacyjne. Absolwent może zajmować się sprzedażą samochodów oraz artykułów motoryzacyjnych, również może prowadzić postępowania związane z ubezpieczeniami oraz obrotem pojazdami samochodowymi. Po ukończeniu technikum i zdaniu matury można ubiegać się o przyjęcie na studia techniczne, a szczególnie na kierunku mechanicznym.

Absolwent szkoły zawodowej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych jest przygotowany do samodzielnej naprawy pojazdów. Posiada niezbędną wiedzę z zakresu budowy, diagnostyki i naprawy pojazdów. Może pracować w jednym z licznych serwisów lub otworzyć swój warsztat naprawczy.   Po ukończeniu klasy zawodowej można dalej kontynuować naukę w szkole wieczorowej.

WSZYSTKIE KLASY SAMOCHODOWE MAJĄ  ZAPEWNIONE:

praktyki zawodowe na terenie Warsztatów Szkolnych

darmowy kurs prawa jazdy kat. B

  • YouTube - White Circle
  • Facebook - White Circle

KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IM. EMILII PLATER

ul.Francuska 6, 59-900 Zgorzelec

e-mail: zgemilka@poczta.onet.pl

www.zspemilka.pl

Tel.: 757 752 393

Warsztaty Szkolne

          ul.Armii Krajowej 10A, 59-900 Zgorzelec

Tel.: 75 7752393 wew. 250

28 maj 2016 - uczniowie: Bartosz Rajczakowski, Hubert Matla, Wojciech Jezierski zajęli VII miejsce w Wojewódzkim Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

22 październik 2016 - Szkolne Koło Motoryzacyjne przeprowadziło akcję  sprawdzania stanu technicznego pojazdów samochodowych zorganizowaną przez Dyrekcję Szkoły.

WYDARZENIA

07 listopad 2016 - 02 grudzień 2016- klasa III TS uczestniczyła w projekcie: "Praktyki zagraniczne z Erasmus".

Uczniowie technikum pojazdów samochodowych, którzy przebywali w Portugalii w Evorze, nabywali nowych umiejętności w serwisach samochodowych. Przyszli technicy oprócz pracy i nauki mieli zapewniony bezpłatny, czterotygodniowy pobyt a także wiele godnych pozazdroszczenia atrakcji.

07 luty 2016 - W klasach II i III o profilu samochodowym został przeprowadzony konkurs z wiedzy motoryzacyjnej. Największą liczbę punktów uzyskał uczeń z klasy II TRS - Jeremi Gruca.